Soul Kitchen

Yeni yılla birlikte gösterime giren bu Fatih Akın filminin Türkçe adını yazmayı reddediyorum :) hiçbir zaman anlamadım kim nasıl çevirir bu film isimlerini, buraya da bir aşk kelimesi yapıştırmış ilgili kişi, neyse konuya daha makul bir giriş yapmayı deneyeyim bari.

Belki bazılarınız hiç duymadı Fatih Akın adını, bazılarınız yönetmeni biliyor da filmlerini izlemedi ve belki bazılarınız iple çekiyordu filmin gösterime girmesini bilemiyorum ancak Soul Kitchen hepinizi doyuracak, oldukça eğlenceli, izlemesi insanı yormayan ve harika müzikleriyle dikkatimi çeken bir film olmuş.

Eğer filme gitmeden önce izleyenlerin yorumları okumayı seven biriyseniz olumsuz birçok eleştiriyle karşılaşabilirsiniz. Açıkçası ben de beklentinizi çok yüksek tutmamanız gerektiğini düşünenlerdenim, yine de eğer iyimser bir şekilde girerseniz salona eminim sonunda yüzünüzde bir gülümsemeyle ayrılacaksınız.

Her ne kadar sonu biraz aceleye gelmiş havası olsa da film için bir Fatih Akın klasiği demek yanlış olmaz sanırım. Bu arada yönetmenin son filmi olduğuna dair Radikal’in bir haberi var, ne kadar doğrudur bilemiyorum, çarpıtılmış gibi geldi bir de siz okuyun derim…