Modern Family

Uzun zamandır aklımda olan bir yazıyla yeni bir bölüm de açmış oluyorum sitemize. TV Dizileri!

Modern Family

Bu aralar izlerken en çok keyif aldığımız komedi dizisiyle başlamak istedim bu bölüme; Modern Family.

Amerikan ABC Televizyonu tarafından yayınlanan dizi yirmi dakikalık bölümlerden oluşuyor.  Bu kadar kısa olunca izlemeye hiç üşenmiyorsunuz, iki arada bir derede izleyebiliyorsunuz ve tadı da damağınızda kalıyor.

Dizi adını Los Angeles’da yaşayan bir baba ve iki çocuğuna ait üç farklı aileden alıyor. Baba rolünde oynayan Jay (Ed O’Neill nam-ı diğer Al Bundy) iki çocuğu olduktan sonra boşanarak kendinden çok genç olan Gloria (Sofía Vergara) ile evlenmiş, Gloria’nın ilk evliliğinden oğlu Manny (Rico Rodriguez) ile para içinde yüzen bir hayat sürüyorlar. Jay’in kızı Claire (Julie Bowen) Phil Dunphy (Ty Burrell) ile evli ve üç çocukları var. Jay’in gay oğlu Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) ise partneri Cameron (Eric Stonestreet) ile yaşamakta.

Soy Ağacı

Tüm karakterleri üzerinde özenle çalışıldığı belli olan dizinin ilk bölümü Mitch ve Cam’in Vietnamlı bir bebeği evlat edinmeleri ile başlıyor. Diğer iki aileye oranla daha normal gözüken (!) Dunphy’ler ise şahsına münhasır karakterleri ile sürekli güldürüyorlar. Uzun süre beynimizde ayakkabı satıcılığı yapan beş parasız Al Bundy olarak yer eden Ed O’Neill lüks içindeki yaşantısında oldukça pozitif ve umursamaz bir karakterde. Eşi Gloria rolündeki Sofia Vergara ise abartılı şivesi, gürültülü ve şaşaalı oyunculuğuyla övgüyü hak ediyor gerçekten. Kelebek’le ikimizin favori karakteri ise büyümüş de küçülmüş bir ortaokul öğrencisi olan Manny. Üvey kardeşi iki çocuk annesi Claire ile evlilik ve çocuklar üzerine konuşurken, bir yandan kahve yudumlaması başlı başına komik bir sahne oluyor zaten.

Özetlemek gerekirse abartısı tadında bırakılmış baskın karakterlerin üzerine kurulmuş bir komedi dizisi olan Modern Family’i takip edilmeye değer buluyoruz. En son ikinci sezonun 12. Bölümü yayınlanan dizi şimdiye kadar 6 kez Emmy ödülü kazandı.

Aile Fotoğrafı

3 comments

 • pelin15/01/2011 at 15:26
  soy ağacına bayıldım... heralde en sevdiğim bölümünüz bu olacak :))) devamını dört gözle bekliyorum... arayı fazla açmayın hatta bölüm bölüm kritiğini yazın lütfeeennn...
  • kelebek17/01/2011 at 09:12
   he he evet evet bence de çok güzel olcak… hatta kuzu hemen bir de glee yazısı patlatmalı :)
 • pelin17/01/2011 at 13:03
  glee, glee, gleeeeeee... tezahuratımı da yapayım da....

Comments are closed.